Close

New articles

Jak vydělat 5000 Kč denně

Jen pro zajímavost, průměrný český plat v prvním čtvrtletí roku 2022 činil 37 929 Kč, což znamená, že v přepočtu na den lidé vydělávali přibližně 1264 Kč.

To je, pochopitelně, výrazně méně než oněch kýžených 5000 Kč. Dobrá zpráva je, že není všem dnům konec a existují způsoby, jak váš platový potenciál navýšit.

Ne každý z nich funguje pro všechny, takže je pravděpodobné, že budete muset vyzkoušet více těchto metod, abyste našli takovou, která bude vyhovovat právě vám.

1. Najděte si dobře placenou práci

Začněme s očividným, leč obtížněji realizovatelným řešením, jak vydělat 5000 Kč denně. A to je najít si dobře placenou práci. To se, bohužel, snáz řekne, než udělá.

5000 Kč denně dělá za měsíc přibližně 150 tisíc korun, a to už rozhodně nejsou zanedbatelné částky.

Leč ani v českých podmínkách není podobný plat nedosažitelný. Existují obory, v nichž si můžete přijít na více než 100 tisíc korun měsíčně.

Pochopitelně záleží na vašich předchozích pracovních zkušenostech, osobních schopnostech a místě, kde jste zaměstnaní.

Mezi podobně lukrativní obory a práce náleží medicína (zejména na soukromých klinikách), informační technologie, právo, letectví, vedení velkých firem a zábavní průmysl.

2. Pracujte v zahraničí

Pokud dobře ovládáte cizí jazyk či více cizích jazyků a nevadí vám usadit se kvůli práci v zahraničí, jde o prověřený způsob, jak vydělat 5000 Kč denně, pochopitelně v přepočtu na českou měnu.

Znovu pochopitelně závisí na tom, jaký typ práce zastáváte a kde budete zaměstnaní.

Logickým krokem je zaměřit se na hledání práce v zemích, jejíž měna má výhodu oproti české koruně (jako je euro, libra či dolar).

Než vás zahraniční firma zaměstná, nejspíš to chvíli potrvá, protože o práci v zahraničí má zájem spousta lidí a existují zde komplikace, jaké v České republice nenajdete.

Například jestliže daná země není součástí Evropské unie, musí nového pracovníka, tedy vás, sponzorovat o vízum a navíc mnohdy dokázat, že na danou pozici nenašli místního člověka, který by se na ni hodil stejně dobře jako vy.

Druhou variantou kromě hledání práce v zahraničí od úplného začátku je popřípadě se zeptat ve vaší stávající společnosti, alespoň jestliže pracujete ve větší firmě s mezinárodním dosahem, zdali nemají pobočky v zahraničí, na které byste se mohli přesunout.

Možná to zní jako přitažené za vlasy, ale firmy občas mívají problém najít pracovníky, kteří by podobný krok podnikli, protože jejich zaměstnanci mají v ČR příliš zapuštěné kořeny a nechtějí riskovat stěhování do nové země.

Jestliže s tím vy ale problém nemáte, automaticky vám to proti vašim kolegům poskytuje výhodu, kterou byste se neměli bát využít!

Aspoň v případě, že opravdu chcete přijít na to, jak vydělat 5000 Kč denně.

3. Staňte se freelancerem

Při hledání, jak vydělat 5000 Kč denně, nepochybně narazíte i na možnost stát se freelancerem.

Tento pojem zahrnuje široký počet nejrůznějších prací, takže bez ohledu na to, co (ne)umíte, existuje vysoká šance, že objevíte práci, kterou byste mohli vykonávat.

Váš potenciál vydělat odpovídající částku peněz se zvyšuje v případě, že jste schopní a ochotní pracovat pro zahraniční zákazníky.

Můžete například spravovat jejich účty na sociálních sítích, pracovat jako jejich virtuální asistent, anebo se věnovat psaní, navrhování webových stránek, grafice, střihu videí, editaci textů i obrazových materiálů…

Představivosti se v tomto směru meze prakticky nekladou.

Zamyslete se proto nad tím, co umíte a následně si položte otázku, jestli a pokud ano, tak jakým způsobem, byste své nadání mohli zpeněžit.

4. Najděte pasivní příjem

Aktivní práce je fajn a provozuje ji spousta lidí, ale ještě lepší je pasivní příjem, který vám může do kasičky přinášet peníze i ve chvíli, kdy zrovna nepracujete.

Pokud například umíte něco cenného a jste ochotní své znalosti – pochopitelně ne zadarmo – předat ostatním, vytvořte kurz, soubor videí anebo elektronickou knihu, kterou budete na internetu prodávat.

Znovu platí, že použití světových jazyků zvýší váš potenciální výdělek.