Close

New articles

Postavljen je nov rekord v svetu košarke

Ekipa Bostona je v tej sezoni v odlični formi. Celtics so na 45 odigranih tekmah izgubili le dvanajstkrat in so prepričljivi najboljša ekipa lige. Tokrat je bila zasedba Joa Mazzulle s 130:118 boljša od Charlotte Hornets, ki so ob enajstih zmagah zabeležili še 34. poraz v tej sezoni. Boston je pot do zmage tlakoval že v prvi četrtini, ki jo je dobil s 35:22. Prvi igralec srečanja je bil Jayson Tatum, ki je dosegel kar 51 točk (8/11 za 2, 7/12 za 3, 14/14 prosti meti), od tega 18 v zadnji četrtini, temu dosežku pa je dodal še devet skokov in pet asistenc.To je bil tudi strelski rekord Američana v tej sezoni, skupno pa je petič v karieri presegel mejo 50 doseženih točk, kar je največ v zgodovini franšize Bostona. S tem je popravil rekord slovitega rojaka Larryja Birda, ki mu je to uspelo štirikrat, najbolj razigran pa je bil leta 1985, ko je proti Atlanti dosegel 60 točk.

Tatum, ki velja tudi za enega glavnih kandidatov za naziv MVP, v tej sezoni v povprečju dosega 31,1 točke na tekmo s čimer je tretji na lestvici strelcev, prvi je še vedno Luka Dončić s 33,8 točke na obračun. Pri poražencih je Jalen McDaniels dosegel 26 točk. Boston je dosegel še sedmi zaporedno zmago, nazadnje so bili Celtics poraženi 4. januarja na gostovanju pri Oklahomi.Boston naslednja čaka v noči na petek, ko se bo pomeril s prvaki Golden State Warriors. Ti so po porazu s Chicagom Gorana Dragića zmagali na gostovanju pri Washingtonu s 127:118. Stephen Curry je ob zmagi svoje ekipe dosegel 41 točk (6/15 za 3), Jordan Poole pa 32. Pri Wizards se je Kristaps Porzingis podpisal pod 32 točk. Washington je še dobre tri minute pred koncem zaostajal le s 114:115, nato pa je Golden State z delnim izidom 12:4 tekmo brez pretresov pripeljal v svojo korist.

Za najboljšega igralca zadnjega tedna v ligi NBA sta bila izbrana Domantas Sabonis (Sacramento) in Jalen Brunson (New York). Nekdanji Dončićev soigralec pri Dallasu je na zadnjih štirih tekmah za kratkohlačnike v povprečju dosegal 34,8 točke.Slovenski predstavniki so imeli po nedeljskih obračunih prost dan. Vlatko Čančar, ki je zaradi težav s stopalom izpustil zadnjo tekmo Denverja, bo z Nuggets znova na delu v noči na sredo, ko bodo gostili Portland Trail Blazers. Zadnjo tekmo je izpustil tudi Luka Dončić, ki bo z Dallasom v noči na četrtek pričakal Houston, Goran Dragić, ki se trenutno nahaja v Parizu, pa bo isti večer s Chicagom gostoval pri Detroitu.